iPhone X w testach wychodzi bardzo dobrze. Mowa tu zarówno o samej płynności pracy urządzenia, jak i kwestiach związanych z aparatem, a także pojemności na przechowywanie danych. Recenzja ta dotyczy srebrnego wariantu 64GB Apple iPhone X. Opinie użytkowników na jego temat są bardzo pozytywne. Stale zyskuje nowych zainteresowanych.

iPhone X – recenzja

Wyróżniającym na tle starszych modeli jest z pewnością brak fizycznego przycisku. Ekran wypełnia teraz niemal całą przestrzeń panelu przedniego, co nadaje telefonowi bardzo nowoczesny wygląd. Srebrne plecki i kontrastowa rama okalająca model niezwykle dobrze się razem prezentują. Wykorzystano wyświetlacz Super Retina o przekątnej 5.8 cala, zachowując przy tym rozdzielczość 1125 x 2436. Warto zwrócić uwagę, że to pierwszy ekran OLED, który spełnia niezwykle wysokie standardy Apple’a. Jasności są duże, kolory naturalnie odwzorowane, a czerń jest niespotykanie dotychczas głęboka.

Bezpieczeństwo

Update pojawił się także na przestrzeni bezpieczeństwa telefonu. Dzięki Face ID możliwe jest odblokowanie smartfona za pomocą twarzy. Jest to ciekawe rozwiązanie, które wykorzystuje w swoim działaniu aż 30 000 punktów. System bezpieczeństwa w połączeniu z procesorem A11 Bionic został wykorzystany do stworzenia TrueDeph, który ma także wymiar rozrywkowy i stanowi ciekawe urozmaicenie całości. Analiza 50 ruchów mięśni twarzy sprawia, że możliwe jest stworzenie z użytkowania telefonu animowanej postaci.

Mechanika

Szkło zastosowane po obu stronach telefonu jest niezwykle mocne, krawędzie natomiast wykonane zostały ze stali chirurgicznej. Jest także odporny na pyły i wilgoć, zgodnie z wymaganiami normy IP67. To bardzo przydatny aspekt przy użytkowaniu telefonu w różnych warunkach.

Energia

W iPhonie X jako pierwszym został wprowadzony bezprzewodowy system ładowania. Mimo że był to w pewnym sensie testowy model, działa to bardzo dobrze. Ładowarki Qi czy Apple AirPower pozwalają także na ładowanie słuchawek AirPods, a także Apple Watch. Eliminuje to problem dużej ilości kabli, które mają tendencję do gubienia się i psucia.

Fotografia

Aparat ma spore sensory, rozdzielczość 12 megapikseli, a dwie matryce pozytywnie wpływają na zoomowanie i robienie zdjęć szerokokątnych. Szum nie jest zbyt zauważalny, co pozytywnie wpływa na finalną prezencję zdjęć. Wydłużony czas naświetlania także działa sprawnie. Dodatkowe  funkcje aparatu, takie jak: Panorama, autofokus czy zdjęcia seryjne mogą zaciekawić w szczególności użytkownika, któremu zależy na ciekawym uwiecznianiu chwil. 10-krotny zoom cyfrowy jest bardzo ciekawym uzupełnieniem tych możliwości. Filmy natomiast nagrasz w 4K.

System

Smartfon posiada wersję oprogramowania iOS 11. Pamięć RAM wynosi 3GB, a wewnętrzna ma 64, co sprawia, że telefon pracuje sprawnie, możliwe jest przechowywanie sporej ilości danych. Model 6-rdzeniowego procesora to Apple A11, przy częstotliwości 1,70GHz. Jest to już naprawdę spora szybkość, szczególnie pod uwagę biorąc starsze modele.

 

Jest to telefon o ciekawym designie i bogatym wnętrzu.