Realme zaskoczył wydając swój smartfon Realme 6 Pro. Ma on pamięć RAM wynoszącą 8G, natomiast pamięć wewnętrzna ma wartość 128 GB. Cały telefon ma jeszcze nowocześniejszy wygląd, a mnogość obiektywów sprawia, że jest to ciekawe narzędzie fotograficzne nie tylko dla amatorów, ale także osób, które zajmują się tym aspektem bardziej profesjonalnie – przecież aparatu nie ma się zawsze przy sobie, w odróżnieniu od ukrywającego się w kieszeni 6,6-calowego smartfona.

Realme 6 Pro recenzja

Istnieje sporo aspektów, które wyróżniają ten telefon na tle innych modeli, jednak z pewnością należy do nich 90 Hz, dzięki czemu częstotliwość odświeżania jest znacznie lepsza. Płynność jest bardzo dobra, co ma bezpośrednie przełożenie na komfort użytkowania.

Pasjonaci fotografii z pewnością będą zachwyceni możliwościami aparatów znajdujących się w tym telefonie. Dwa aparaty umieszczone z przodu wyświetlacza doskonale sprawdzą się do selfie. Jest to główny aparat 16 mpx, ale także ultraszerokokątny wariant, który będzie niezwykle cenny szczególnie przy dokonywaniu zdjęć grupowych. Tylna część również nie została potraktowana po macoszemu. Pro Quad Camera to technologia, która pozwala na uzyskanie niezwykle wysokiej rozdzielczości zdjęć – jest to aż 9280 × 6944 (64 Mxp). Model ten posiada jeszcze 3 inne tylne aparaty, które posiadają kolejno: 12 mpx (4032 × 3024), 8 Mpx (3264 × 2448) i 2 Mpx (1600 × 1200). Przednie natomiast to 16 Mpx (4608 × 3456) oraz 8Mpx (3264 × 2448). Niezwykle wyróżniającą się na tle innych cechą jest Zoom cyfrowy, który nie wynosi jak w większości przypadków 10x, ale aż 20x.

Realme 6 Pro – test

Testy baterii prezentują się bardzo dobrze. Wynosi ona 4300 mAh, w technologii Li-lon. Jest to optymalna wartość, która bez problemu wystarczy na cały dzień intensywnego użytkowania. Dobry w tym urządzeniu jest także dźwięk, który charakteryzuje się wysoką jakością. Skorzystać można także z systemu audio Dolby Atmos. Kolejnym pozytywnym aspektem jest bardzo precyzyjna nawigacja, której urządzenie GPS działa z podwójną częstotliwością, co bezpośrednio oddziałuje na pozytywne lokalizowanie nawet przy gęstej zabudowie czy innych niesprzyjających czynnikach. Jest to akurat bardzo ciekawy atut, który może być przydatny dla mieszkańców dużych miast.

Realme 6 Pro to pierwszy na świecie smartfon, w którym zastosowano procesor Snapdragon 720 G. Telefon faktycznie jest wydajny a jego moc niemała. Wspierają to dodatkowo rdzenie Kryo 465 (max. 2,3 GHz) i procesor graficzny Adreno 618. Dzięki obsłudze NFC przez telefon możliwe jest płacenie kartą, po podłączeniu takiej opcji do swojego konta Google Pay. Staje się to już niemal wymogiem przy nowszych modelach, dlatego bardzo dobrze, że znajduje się on także w Realme 6 Pro.

Opinie użytkowników są bardzo pozytywne. Realme nie występuje jeszcze w kontrze z flagowymi producentami smartfonów, jednak biorąc pod uwagę to, jakie możliwości oferuje, niebawem może się to zmienić. Szczególnie biorąc pod uwagę, że znajduje się na korzystnej półce cenowej i posiada bardzo dużo pozytywnych cech, które stosowane są w modelach zdecydowanie droższych.