Ciężko dziś wyobrazić sobie świat bez komputerów. Te wyjątkowe urządzenia elektroniczne całkowicie odmieniły sposób, w jaki funkcjonuje nasz świat. Ich popularyzacja i dostępność sprawiły, że obecnie komputery różnego typu są wykorzystywane wszędzie oraz do rozmaitych zadań.

Dla osób, które ciągle pozostają w ruchu, a równocześnie potrzebują mieć na bieżąco dostęp do komputera, różne firmy zaprojektowały modele przenośne. Wśród producentów tego typu urządzeń znalazła się doskonale znana na całym świecie marka Microsoft. Wprowadziła ona na rynek serię przenośnych laptopów pod nazwą Surface.

W tym tekście pochylimy się nad jednym z nich, a dokładniej nad modelem Surface Laptop 4. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższą recenzją – a w szczególności osoby, które planują zakup tego sprzętu.

Laptop Microsoft Surface 4 – jakość w każdym calu

To, co rzuca się w oczy zaraz po wyjęciu urządzenia z pudełka, jest jego jakość. Wszystkie elementy są doskonale spasowane oraz zamocowane. Nic nie „trzeszczy” ani nie ma luzów, a powierzchnia urządzenia jest piękna i gładka. Wszystkie elementy obudowy zostały wycięte równo, bez ostrych krawędzi, a także są pozbawione niedoskonałości.

Również klawiatura wykonana została z tworzywa bardzo wysokiej klasy, co z pewnością przykuje uwagę osób, które często dużo piszą na komputerze. Sam wygląd urządzenia nie pozostawia wiele do życzenia – jest bardzo spójny, jednolity, a zarazem niezwykle elegancki.

Microsoft Surface Laptop 4 – pełna moc, zawsze wtedy, kiedy jej potrzebujesz

Sercem Laptopa Microsoft Surface Laptop 4 może być jeden z dwóch rodzajów procesorów. W tym urządzeniu działają zarówno czip marki Intel 11 generacji, jak i AMD Ryzen Microsoft Surface Edition. Obie jednostki są bardzo wydajne oraz skonstruowane z myślą o użytkownikach, którzy potrzebują maksymalnej mocy w różnych warunkach.

Do tego procesory sparowane są z 8, 16 lub 32 GB pamięci RAM (oba elementy są do wyboru użytkownika podczas konfigurowania sprzętu). Kupujący może też wybrać rozmiar matrycy – 13,5 lub 15 cali, a także rozmiar dysku SSD – 256 albo 512 GB bądź 1 TB.

Jeśli chodzi o możliwości w zakresie łączności, to urządzenie zostało wyposażone w następujące porty: USB typu C, USB typu A (komputer można ładować za pomocą obu z nich), gniazdo słuchawkowe jack 3,5 cala, a także specjalny port o nazwie Surface Connect.

Pojemność akumulatora różni się dla obu modeli o odmiennych przekątnych ekranu – występują więc baterie 47,4 Wh, a także 45,8 Wh. Urządzenie wyposażone jest też we wbudowaną kamerkę 720 p.

Surface Laptop 4 – opinie i cena

Osoby, które zdecydowały się na zakup laptopa Surface 4, są bardzo zadowolone z podjętej decyzji. W swoich pozytywnych opiniach chwalą nie tylko wysoką jakość tego modelu, ale również jego ponadprzeciętną wydajność, co przecież dla wielu użytkowników stanowi najistotniejszy aspekt podczas wyboru komputera.

Cena tego komputera nie jest bardzo wysoka, a można nawet rzec, że bardzo przystępna, biorąc pod uwagę jego jakość i wszystkie możliwości. Zdecydowanie to warty polecenia komputer przenośny dla biznesu oraz użytkowników prywatnych.