Jak zwykle Realme zaskakuje wyjątkowym designem. Recenzja ta obejmuje kolor czarny, jednak producent oferuje również warianty niebieskie i zielone. Urządzenie nie należy do najmniejszych, jednak właśnie dzięki temu możliwe jest uczynienie z telefonu wielofunkcyjne narzędzie. Z powodzeniem można wykorzystać go do oglądania filmów czy grania w gry mobilne. W ostatnim czasie zmienia się tendencja wybierania przystępnych cenowo modeli telefonów na rynku, gdyż do tej pory przodowało między innymi Xiaomi. Realme 9 Pro jak i jego poprzednicy zyskali spore grono odbiorców, którzy chętniej sięgają właśnie po te towary. Czy jest to tendencja spowodowana nowościami? Może to kwestia wyjątkowego designu, który pokazują twórcy Realme z każdym nowym projektem? Jednak co jeśli wykształca się właśnie nowa przodująca marka? Biorąc pod uwagę parametry smartfonu Realme 9 Pro jest to bardzo możliwe.

Realme 9 Pro recenzja – czy warto postawić na mniej znaną markę?

Realme 9 Pro w teście, jak i przy samych założeniach producenta wypada bardzo dobrze. Model, o którym mowa posiada 8 GB RAM, jednak dostępne są także warianty 6 GB. Jego wyświetlacz ma 6,5 cala, jest to IPS TFT. Nie będzie to żadną nowością, że Realme 9 Pro posiada doskonałe obiektywy tak jak jego starsze modele. W tym przypadku producent postawił także na sporo większą baterię, która będzie sprzyjała dłuższym użytkowaniu. Design tylnej płyty również uległ zmianie. Widać to przede wszystkim na podstawie umiejscowienia obiektywów. Natomiast symetrycznego jak dotychczas ułożenia, producent postanowił zaaranżować je w sposób asymetryczny, jednak zrównoważony. Sprawia to, że smartfon wygląda bardzo nowocześnie i przemyślanie.

 

To także pierwszy moment w historii, w którym telefon z takiej półki cenowej został wyposażony w najnowocześniejszy procesor. Jest to Snapdragon 695 5G od Qualcomm, wykorzystujący proces technologiczny 6 nm. Procesor działa z częstotliwością 2,20 GHz, przy 8 rdzeniach. Wyróżniający jest także dużo płynniejszy ekran LCD, co staje się zdecydowanym wyróżnikiem produktów w tym przedziale cenowym. Oprócz tego smartfon posiada także aż dwa razy większą częstotliwość odświeżania, która sięga aż 120 Hz. Strony przewijają się niezwykle płynnie, co z tym się wiąże – komfort użytkowania znacznie wzrasta. Dużym atutem dla entuzjastów słuchawek na kablu jest także złącze Jack 3,5 mm. Standardowo, jak już najczęściej bywa w nowszych modelach z systemem operacyjnym Android (12) – złącze ładowania to USB-C. Pamięć RAM urządzenia wynosi 8 GB, natomiast pamięć wewnętrzna to 128 GB. Sprawia to, że zarówno telefon nie będzie się lagował, jak i możliwe jest ściągnięcie na niego sporej liczby aplikacji, plików, a także korzystania ze znakomitych aparatów. Wbudowany aparat cyfrowy ma 64 Mpx, kolejny to 8 Mpx, a trzeci tylny posiada 2 Mpx. Wariant przedni natomiast charakteryzuje się wartością 16 Mpx. Jakość nagrywania to Full HD, urządzenie jest wyposażone także w 6-krotny zoom cyfrowy.

 

W tej półce cenowej jest to atrakcyjna oferta – Realme 9 pro opinie pozytywny zyskuje nie bez powodu.