Smartfon Realme 8 Pro to zupełnie nowe wrażenia, zarówno związane z płynnością użytkowania, jak i pod względem wizualnym samego sprzętu. Twórcy nie bali się postawić na odważny design, co może być sporą zaletą dla osób lubiących nieszablonowe rozwiązania. Futurystyczna obudowa inspirowana wszechświatem z pewnością będzie dla niejednej osoby stanowiła ciekawy akcent. Projektanci proponują gwieździsty efekt, który udało im się uzyskać za pośrednictwem kryształów antyrefleksyjnych. Recenzowany model to Realme 8 Pro 8 GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej, w kolorze niebieskim.

Realme 8 Pro recenzja

Bardzo ciekawym wariantem telefonu ze średniej półki cenowej jest Realme 8 Pro. Opinie użytkowników na jego temat są bardzo pozytywne.  Wyróżnia się przede wszystkim jakością zdjęć, które za jego pośrednictwem można wykonać. To także dość spore urządzenie, gdyż posiada 6,4 cala. Dzięki temu może się sprawdzić w formie ekranu do oglądania serialu czy stanowić idealne urządzenie do grania w gry mobilne. Mimo dość sporych gabarytów nie jest to jednak urządzenie ciężkie – waży zaledwie 176 g. Wyświetlacz został zachowany w technologii AMOLED, a sama rozdzielczość wynosi 2400 x 1080. Dobrze odwzorowuje kolory, co sprawia, że zarówno oglądanie produkcji filmowych, jak i robienie zdjęć staje się przyjemnością.

Jak wychodzą zdjęcia?

Za sprawą niezwykle dobrej jakości aparatów, o dużym zróżnicowaniu możliwe jest wykonywanie zdjęć niczym profesjonalista. Nie dość, że są one bardzo zróżnicowane na tej płaszczyźnie, to w telefonie dostępne są dodatkowe ustawienia, które stanowią dodatkowe urozmaicenie przy różnych rodzajach fotografii. Poczwórny aparat tylny daje bardzo dużo możliwości. Wbudowana wersja aparatu cyfrowego posiada rozdzielczość 12000×9000, będzie to stanowiło 108 Mpx, drugi ma z kolei 8 Mpx (3264×2448), a dwa ostatnie mają po 2 Mpx (1600×1200).

 

Przedni aparat ma 16 Mpx o rozdzielczości 4632×3480.  Zoom cyfrowy jest aż 20x, a jakość nagrywania to 4K. To, co wyróżnia ten model, to nie tylko zoom cyfrowy, ale także 3x zoom optyczny. Nawet przy sporym przybliżeniu można uchwycić sporą liczbę szczegółów wysokiej jakości. Działa to w ten sposób, że aparat robi niemal natychmiastowo 8 zdjęć, które są ze sobą natychmiast łączone, dzięki czemu uzyskać można niezwykle wysokiej jakości zdjęcia. Dobrej jakości wychodzą również fotografie robione nocą, grupowanie pikseli 9 w1, a także technologia Smart-ISO. Ciekawym aspektem jest także poklatkowy tryb gwieździstego nieba. Wyjątkową możliwością jest  natomiast tryb pozwalający na ciekawe fotografowaniu ludzi i przedmiotów. To tryb tilt-shift sprawiający, że wszystko wygląda jak miniatury na makiecie.

 

Filmy natomiast można jednocześnie nakręcić zarówno tylnym, jak i przednim obiektywem, co sprawi, że uwiecznione zostaną niezapomniane wspomnienia z każdej perspektywy. Dodatkowym atutem jest niezwykle szybkie ładowanie. Kolejnym pozytywem jest procesor gamingowy, który doskonale obsługuje grafikę nawet o wysokiej jakości. Realme 8 Pro test zdał śpiewająco.