Poddany testom został Apple iPhone 8, o pamięci wewnętrznej 64 GB. Oprócz tego istnieją także warianty: 128 GB, a także 256. Wybrany model zachowany został w kolorystyce Gwiezdna Szarość, jednak dostępne są także odcienie: czerwieni, srebra oraz złota. Nowa, szklana obudowa jest w tym przypadku elementem wyróżniającym całą konstrukcję na tle poprzedników. Dzięki temu możliwe było zastosowanie ładowania indukcyjnego, które sprawiło, że użytkowanie jest jeszcze wygodniejsze. Przekątna ekranu wynosi 4,7 cala, co czyni model jednym z większych względem swoich poprzedników. Naprawdę dużym jego atutem jest także wodoodporność.

iPhone 8 – test

Przetestowane zostały wszystkie najważniejsze aspekty związane z tym telefonem, zarówno jego wygląd zewnętrzny, zastosowane materiały jak i wszelkie technologie, które usprawniają urządzenie, przez co możesz z powodzeniem korzystać z urządzenia w swoich celach. Nie ważne czy planujesz robić sporo zdjęć, czy po prostu użytkować telefon z pełną płynnością, model ten z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Design i konstrukcja

Nowoczesny design, szklane zarówno plecki, jak i wyświetlacz. Specjalna, wzmocniona warstwa sprawia, że urządzenie jest dodatkowo chronione. Kolejnym atutem jest stalowa konstrukcja i obręcz wykonana z aluminium lotniczego (seria 7000). Telefon ładuje się za sprawą indukcji, nie posiada także wejścia na słuchawki, co jest bardzo ciekawym krokiem wprzód, zauważalnym już w innych modelach. Nie ma adnych kabli, co sprawia, że niezwykle nowocześnie się prezentuje, a samo użytkowanie również jest wygodne.

Zdjęcia i filmy, dźwięk

Wbudowany aparat cyfrowy ma 12 Mpix, jego rozdzielczość wynosi 4608×2592. Przedni aparat natomiast ma 7 MPX, o rozdzielczości 3112×2356. Aparat posiada funkcję lampy błyskowej, co jest już standardem, a także zoomu cyfrowego.  Nagrywanie filmów odbywa się w rozdzielczości 4K. To bardzo przyzwoite parametry, szczególnie biorąc pod uwagę Przeprojektowane głośniki sprawiają, że lepiej słyszalne jest brzmienie basów, ma to bezpośrednie przełożenie na bogactwo dźwięku w produkcjach filmowych czy muzyce, ale także podczas zwykłej rozmowy w trybie głośnomówiącym.

Oprogramowanie, system i pamięć

2 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej stwarzają podstawę do płynnego działania urządzenia. iPhone 8 ma oprogramowanie w wersji iOS 11, tożsame jak model procesora: Apple 11. Ilość rdzeni wynosi 4, natomiast ich częstotliwość to 2,34GHz.

iPhone 8 recenzja- warto czy nie warto?

iPhone 8 opinie posiadał dotychczas bardzo dobre, ta recenzja również do takich będzie należeć. Właściwości telefonu, a także jego przystępna cena (szczególnie biorąc pod uwagę, że to Apple) sprawiają, że model ten stale cieszy się dużą popularnością, mimo że dostępne są już nowsze modele. Jest to bezpośrednio związane z dobrymi parametrami, które umożliwiają użytkownikowi sprawny kontakt z innymi, wydajną pracę, a także przyjemną rozrywkę. Zyskuje także aktualizacje, dlatego z pewnością jest to mocny kandydat do rozważenia podczas chęci zmiany telefonu.