Spór między zwolennikami i przeciwnikami Iphone’ów trwa już od bardzo dawna i prawdopodobnie nigdy nie zostanie rozstrzygnięty. Dla wielu telefony te są definicją połączenia stylu i najnowszych rozwiązań technologicznych. W związku z ogromną popularnością iPhone’a 12 Pro postanowiłem, że ten model zasługuje na szersze opisania w recenzji. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na ten telefon, zapraszam do lektury.

Iphone 12 Pro – recenzja

W momencie premiery Iphone’a 12 Pro w 2020 roku dyrektor Apple Tim Cook zapowiedział, że urządzenie to jest najlepszym telefonem, jaki udało się stworzyć tej marce oraz przełomem w branży smartfonów. Na początku warto zwrócić uwagę na przepiękny wygląd, co akurat nie powinno szczególnie dziwić, ponieważ telefony tej marki słyną z eleganckiego i stylowego designu, który konkurencję często zostawia w tyle. W tym modelu postawiono na bardziej kanciaste kształty boków, które na dodatek zostały stworzone ze stali, która dodatkowo wzmacnia ochronę urządzenia i świetnie się prezentuje.

Kolejną kwestią jest doskonały wyświetlacz oraz ekran Super Retina XDR o przekątnej 6,1 cala. Maksymalna jasność 1200 nitów ekranu OLED w trybie HDR  oraz kontrast 2000000:1 pozwala w pełni skorzystać z możliwości wysokiej jakości obrazu oferowanych przez Iphone’a 12 Pro. Dzięki zastosowanej warstwie ochronnej ekranu Ceramic Shield model ten jest jeszcze bardziej odporny na różnego rodzaju zagrożenia w postaci upadków lub uderzeń. Technologia 5G to przyszłość i producenci tego sprzętu doskonale zdają sobie z tego sprawę w związku, z czym telefon obsługuje największą ilość pasm 5G w stosunku do produktów wypuszczanych przez konkurencję. Telefon posiada bardzo dobrze działający system rozpoznawania twarzy, dzięki czemu nie trzeba męczyć się z odblokowywaniem, nawet gdy jest ciemno.

Iphone 12 Pro – test

Przede wszystkim telefon ten może pochwalić się bardzo dużą wydajnością, którą zapewnia nam wbudowane 6GB pamięci RAM, a także innowacyjny procesor A14 Bionic. Procesor posiada aż 16-rdzeniowy system, dzięki czemu otwiera ogromne możliwości przed użytkownikiem, a także sprawia, że telefon nie będzie się zacinał. Jak zwykle w przypadku Iphone’ów mamy tu do czynienia ze świetnymi aparatami, które zapewniają nam możliwość robienia wysokiej jakości zdjęć w różnorodnych trybach, a także nagrywania filmów wideo w rozdzielczości 4K. Wytrzymała bateria o pojemności 2815 mAh zapewnia długi czas pracy telefonu. Bardzo ciekawą nowością jest wprowadzony tu system skanowania przestrzeni, który dla fanów robienia zdjęć z pewnością będzie dużym atutem.

Iphone 12 pro – opinie

Zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę na to, jak duża fala krytyki spadła na firmę Apple w związku z tym, że do zestawu nie jest dołączona ani ładowarka, ani słuchawki, które były standardem przy zakupie produktów tej marki. Niektórzy uważają, że w tym modelu nie wprowadzono zbyt wielu zmian względem poprzednika, jednak tutaj zależy to od tego, z jakich funkcji się korzysta. Model powinien przypaść do gustu osobom, które nie miały do czynienia z poprzednią wersją.