Wybór odpowiedniej taśmy ma bardzo duże znaczenie. Konieczne jest zastosowanie odpowiedniego jej rodzaju do przewożonego ładunku. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są taśmy stalowe. Te mogą jednak uszkodzić i ubrudzić ładunek.

Dużo ciekawszym rozwiązaniem są taśmy PET. Greenstrap z pewnością można polecić każdemu, komu zależy, aby ładunek był skutecznie zabezpieczony i jednocześnie dojechał na miejsce w jednym kawałku. Dlaczego więc taśma PET Greenstrap może być ciekawą alternatywą dla stalowych odpowiedników?

Taśma PET to skutecznie zabezpieczony ładunek

Pierwszą rzeczą, jaka odróżnia taśmy PET od stalowych, jest ich niezwykła elastyczność. Dzięki temu można idealnie wręcz dopasować objętość oraz kształt przewożonego ładunku. W sytuacji, kiedy ten ulega przesunięciu, odkształceniu czy też rozprężeniu, taśma dostosowuje się do niego, zachowując jednocześnie odpowiednie napięcie, które nie uszkodzi ładunku.

Ponadto dzięki taśmie PET można skutecznie zachować ładunek w nienaruszonym stanie. Nie uszkadza ona bowiem krawędzi ani nie brudzi, co jest niestety tak znamienne dla stalowych produktów.

Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest również bardzo duża wytrzymałość taśmy Greenstrap na działanie sił zewnętrznych. Nie ulega ona zerwaniu nawet wtedy, gdy ładunek ulegnie znacznemu przesunięciu, czy przy silnych wstrząsach.

Korzystając z tej taśmy, można także znacznie zredukować koszty transportu. Jest ona po prostu tańsza od stalowych odpowiedników. Ponadto istnieje możliwość zgrzewania jej, co pozwala zrezygnować z zakupu specjalnych spinek.

Taśmy PET — bezpieczeństwo przede wszystkim

Korzystając z taśmy PET, nie można nie zauważyć, że jest ona niezwykle bezpieczna oraz intuicyjna w użytkowaniu. Dzięki temu nawet mniej wprawny pracownik bez trudu poradzi sobie z załadunkiem czy rozładunkiem towaru. Głównym tego powodem jest fakt, że nie wymaga dedykowanych spinek ani żadnych specjalistycznych narzędzi. Dzięki temu można znacznie wyeliminować ryzyko urazów oraz skaleczeń w pracy.

Na uwagę zasługuje również polityka firmy Greenstrap, stawiająca przede wszystkim na ochronę środowiska. Oferowane przez nią taśmy PET można bowiem bez trudu pociąć na mniejsze kawałki i oddać do recyklingu.

Jednak ze względu na swoją wytrzymałość taśmy PET nie wymagają zbyt częstej wymiany. Właśnie z tego powodu po ten produkt powinna sięgnąć każda osoba, dla której środowisko jest bardzo ważne. Warto również wspomnieć, że taśma PET wykazuje odporność na działanie niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak wilgoć czy promieniowanie UV.

Taśma PET — podsumowanie

Podsumowując, taśma PET Greenstrap jest dla każdego, komu zależy nie tylko na tym, aby ładunek dojechał w jednym kawałku, ale również na czystym środowisku naturalnym. To z pewnością dużo lepsze rozwiązanie niż stalowe akcesoria tego typu. Nie dość, że są po prostu tańsze, to oferują dużo większe bezpieczeństwo ładunku.

Za pomocą taśmy PET można przewozić zarówno ciężką kostkę brukową, jak i wyjątkowo lekkie ładunki. Efekt zawsze będzie taki sam — doskonały poziom zabezpieczenia.