Alkomat osobisty to niezwykle przydatne urządzenie, dzięki któremu można skutecznie poprawić bezpieczeństwo na drodze – nie tylko swoje, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Należy więc zadbać o to, aby wybrany sprzęt spełniał wysokie wymagania pod względem technicznym. Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest alkomat Promiler AL 8000. Czy warto go kupić na użytek prywatny?

Alkomat AL8000 – cena, opis urządzenia i jego zastosowanie

Alkomat Promiler AL 8000 plus to zaawansowane urządzenie pomiarowe służące do wykrywania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ze względu na doskonałe przygotowanie pod względem technicznym oraz zachowanie stosunkowo niewielkich rozmiarów, model ten z powodzeniem sprawdza się w wykorzystaniu przez prywatnych użytkowników. Urządzenie jest wygodne w użyciu i posiada intuicyjny interfejs, co umożliwia jego obsługę przez każdego użytkownika. Alkomat Promiler AL 8000 plus jest również łatwy w konserwacji, a wymiana czujników elektrochemicznych odbywa się bezproblemowo. To z pewnością niezwykle ważne cechy, ponieważ dzięki nieskomplikowanej obsłudze z alkomatu mogą korzystać nawet osoby początkujące.

Alkomat Promiler AL 8000 plus – specyfikacja techniczna

Urządzenie może dokonywać pomiarów w zakresie 0,00-5,00‰ (promili) lub 0,00-1,00 mg/l (miligramów na litr) z dokładnością około 5%, co jest świetnym wynikiem. W przerwie od pracy alkomat może być zasilany za pomocą baterii lub akumulatora. Czas pracy na jednym naładowaniu może wynosić kilka godzin, w zależności od intensywności użytkowania. Jeśli chodzi o potwierdzenie wysokiej jakości specyfikacji technicznej to nowoczesny alkomat Promiler AL 8000 plus spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Posiada on  odpowiednie certyfikaty i jest zgodny z przepisami i wymogami prawnymi dotyczącymi alkomatów. Dzięki spełnieniu takich warunków klienci mogą być pewni, że decydują się na zakup wysokiej jakości sprzętu, który będzie w stanie posłużyć w praktyce przez bardzo długi czas.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup alkomatu Promiler AL 8000?

Alkomat Promiler AL 8000 wykorzystuje technologię elektrochemiczną, która zapewnia dokładne i precyzyjne wyniki pomiarów. Urządzenie posiada duży i czytelny wyświetlacz LCD, który wyświetla wyniki pomiarów w łatwy do odczytania sposób. Alkomat ten może mierzyć zawartość alkoholu w powietrzu wydychanym, co sprawia, że stan trzeźwości można sprawdzić bardzo szybko. Jednak to nie wszystko, jeśli chodzi o doskonałe wyposażenie techniczne tego urządzenia. W Alkomacie Promiler AL 8000 plus znajduje się również wbudowany moduł komunikacji Bluetooth, co umożliwia przesyłanie danych do komputera lub smartfona. Dzięki temu można skrupulatnie dokumentować wyniki pomiarów, pozostawiając je w jednym miejscu. Korzystanie z urządzenia staje się wtedy bardzo wygodne, co zdecydowanie należy zaliczyć do jego zalet.