Czas karmienia i ciąży jest specyficzny pod wieloma względami. W tym czasie wiele rzeczy ulega zmianom, w tym również wyposażenie garderoby. To, co należało do kategorii ulubionych jeszcze przed ciążą wcale nie musi się sprawdzać podczas oczekiwania na malucha. W poszukiwaniu nowych elementów garderoby wiele kobiet zastanawia się nad zakupem specjalnej sukienki odcinanej pod biustem, jako że jest to jeden z najmodniejszych krojów. Recenzja takiej propozycji dostępna jest poniżej.

Sukienka odcinana pod biustem – charakterystyczny krój zyskujący popularność

Fason sukienki odcinanej pod biustem obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością, nie tylko wśród ciężarnych. W tym wariancie dolna część sukienki zszyta jest z górną, tworząc w ten sposób podkreślenie talii znajdujące się tuż pod biustem. Szew łączący górną i dolną część sukienki umieszczony w tym miejscu sprawia, że cały fason podkreśla biust, nadając sylwetce wyraźniejsze kształty. Natomiast dolna część sukienki jest dużo bardziej zwiewna, dlatego też przełamuje wspomniane dopasowanie, nadając całemu ubraniu niezbędnej lekkości i nuty subtelności. W takich sukienkach pod biustem często znajduje się charakterystyczny pas, wykonany z elastycznego materiału. Jego obecność zapewnia dodatkowy komfort i umożliwia lepsze dopasowanie sukienki do kształtu sylwetki. Sukienka odcinana pod biustem może nie tylko świetnie wyglądać, ale przede wszystkim zapewniać wysoki poziom wygody. To niezwykle ważne, szczególnie w okresie ciąży i podczas karmienia piersią, kiedy to komfort powinien znajdować się na samym szczycie listy priorytetów.

Sukienka odcinana pod biustem – Anna Turquoise Flowers

Model Anna Turquoise Flowers to kobieca sukienka odcinana pod biustem, która ze względu na swój ciekawy print może stać się jednym z ważniejszych elementów w kobiecej szafie. Wykonana jest z lekkiego, przewiewnego materiału, co jest ogromnym plusem, zważywszy na długość. Dekolt na zakładkę świetnie sprawdza się w trakcie karmienia piersią – dostęp do biustu nie jest utrudniony. Długi rękaw sukienki zakończony jest delikatnym ściągaczem, który jednak nie rzuca się w oczy i subtelnie dopasowuje się do reszty wzoru. Bezpośrednio pod biustem znajduje się ściągacz i elastyczny pasek, zatem model ten jest wiernym odwzorowaniem charakterystycznego kroju klasycznej sukienki odcinanej pod biustem. Niewątpliwą zaletą tej kreacji jest również zastosowanie marszczenia od pasa w dół, ponieważ to właśnie jego obecność przełamuje nieco wygląd całej sukienki, dodając jej niezbędnej lekkości.

Czy warto zdecydować się na zakup sukienki odcinanej pod biustem we wzory?

Wygodna sukienka zdecydowanie powinna się znaleźć w garderobie każdej mamy. Wybierając konkretny model warto zwrócić uwagę na opisaną sukienkę odcinaną pod biustem, ponieważ ma ona wiele zalet. Krój jest na tyle uniwersalny, że można go wykorzystać na wiele różnorodnych okazji. Do przełamania stylizacji dobrze nadaje się model Anna Turquoise Flowers, jako że ciekawy print przyciąga uwagę.