Dobry zegarek to bardzo praktyczne narzędzie, ale również dodatek do kreacji i stanowi swego rodzaju biżuterię dla mężczyzny. Nieprzypadkowo urządzenia te nadal cieszą się tak sporą popularnością, mimo że każdy może dziś sprawdzić aktualną godzinę na swoim smartfonie. Podążając za tradycyjnymi rozwiązaniami i ponadczasowym wzornictwem, pod lupę bierzemy Tissot Le Locle Powermatic 80, czyli czasomierz na wiele sposobów wyjątkowy.

Tissot Le Locle Powermatic 80 – pierwsze wrażenia

Po rozpakowaniu (skądinąd bardzo ładnego) pudełka w oczy rzuca się przede wszystkim tarcza urządzenia. Jest prosta, biała, choć nadal wyróżnia się dzięki zastosowaniu giloszowania na jej obrzeżu oraz w środku. Poza tym owa tarcza niczym szczególnym się nie wyróżnia, ma srebrne wskazówki, pojedynczy datownik oraz cyfry rzymskie zamiast indeksów. Dzięki temu można śmiało stwierdzić, że Tissot Le Locle Powermatic 80 to model ponadczasowy, ponieważ minimalizm wzornictwa sprawia, że będzie odpowiednim dodatkiem zarówno do wytwornego fraku czy eleganckiego garnituru, ale też codziennych kreacji. Nawiązuje do czasomierzy sprzed lat, dlatego można założyć, że w przyszłości będzie tak samo uniwersalny przez swój wygląd.

Tissot Le Locle Powermatic 80 – precyzja

Zegarek Tissot Le Locle Powermatic 80 to bardzo dobry czasomierz ze względu na zastosowany w nim mechanizm, który odpowiada za precyzję chodu i w tym przypadku jest ona niemal tak dobra, jak w przypadku modelu kwarcowego – mimo że w omawianym czasomierzu mamy mechanizm automatyczny. To gratka dla miłośników zegarmistrzostwa, ponieważ mimo że jest to zegarek mechaniczny, nie wymaga regularnego ręcznego nakręcania, gdyż wewnątrz koperty znajduje się małe wahadełko zwane rotorem, które porusza się w czasie noszenia czasomierza na ręce, czyli nakręca się samoistnie. Mechanizm Powermatic 80 zapewnia rezerwę chodu do 80 godzin – a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by na dzień czy dwa odłożyć go do szuflady, a potem nie musieć go nakręcać ręcznie.

Tissot Le Locle Powermatic 80 – opinie o materiałach

Tissot Le Locle Powermatic 80 to czasomierz wykonany z najlepszych materiałów używanych w branży zegarmistrzowskiej, dzięki czemu jest nie tylko pięknym modele, ale też wytrzymałym. Tarcza jest chroniona szkłem szafirowym, które osiąga twardość 9/10 w skali Mohsa, przy czym warto wspomnieć, że wynik 10/10 otrzymuje wyłącznie diament. Szkło ze względu na ową twardość jest odporne na zarysowania. Koperta natomiast została wykonana z antyalergicznej stali nierdzewnej 316L, która jest wyjątkowo wytrzymała. Do ręki przymocowujemy czasomierz paskiem z wysokogatunkowej, szlachetnej skóry naturalnej.

Warto wspomnieć, że model Le Locle jest zdecydowanie jednym z najbardziej kultowych w dorobku marki i nawiązuje bezpośrednio do założenia firmy w szwajcarskim mieście o tej samej nazwie, tj. Le Locle. Prezentowany model jest uniwersalny, a więc świetnie sprawdzi się także w formie unikalnego i estetycznego prezentu.