Dobre wyposażenie miejsca pracy to absolutna podstawa komfortu pracownika. Niezależnie od tego, czy pracujesz stacjonarnie w siedzibie firmy, czy może urządzasz swój własny home office, musisz mieć odpowiednie narzędzia do pracy. Oprócz biurka należy również pomyśleć o wygodnym krześle, dzięki któremu długie godziny spędzane przed komputerem nie odbiją się negatywnie na kręgosłupie i całym układzie ruchu. Wśród użytkowników bardzo często wybieranym modelem jest krzesło Xenon Net 101SL Cura.

Krzesło Xenon Net 101SL Cura 66167 – specyfikacja techniczna

Krzesło Xenon Net zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikowi długotrwałego komfortu podczas pracy. Oprócz standardowych cech ergonomicznych w krześle zastosowano również unikalne rozwiązania, które są niedostępne w innych modelach. Jednym z nich jest innowacyjne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa SmartADLS. Opatentowane przez producenta rozwiązanie podpiera lędźwie, wspierając zachowanie odpowiedniej postawy podczas długiego siedzenia. Krzesło Xenon Net nie tylko oferuje innowacyjne funkcje, ale również spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Kolekcja posiada niezbędne certyfikaty nadane przez niezależne instytucje, w tym prestiżowy certyfikat Blue Angel, potwierdzający przyjazność produktu dla środowiska. Dodatkowo, krzesło objęte jest 5-letnią gwarancją, co może świadczyć o solidności i trwałości jego komponentów. Bez wątpienia informacja o dostępnej gwarancji jest dla użytkownika świetną wiadomością, jako że może on być spokojny o przebieg ewentualnych napraw, jeśli takowe będą konieczne.

Ergonomia dla codziennej wygody w pracy – krzesło Xenon Net 101SL Cura

Regulacja wysokości siedziska pozwala na zapewnienie pełnego wsparcia dolnej części kręgosłupa, co natomiast znacznie wpływa na ogólną wygodę siedzenia. Natomiast wykorzystane w produkcie oparcie siatkowe zapobiega przegrzaniu podczas siedzenia. Dodatkowym plusem jest z pewnością solidne profilowanie siedziska, które pozwala zminimalizować ucisk na tylne części ud, tym samym znacznie zwiększając komfort podczas siedzenia.

Nowinką techniczną zastosowaną przez producenta w tym modelu z pewnością jest innowacyjny mechanizm Synchro, który umożliwia prowadzenie synchronicznego ruchu siedziska i oparcia podczas odchylania. Użytkownicy ceniący sobie maksymalny komfort pracy z pewnością docenią również możliwość regulowania wysuwu siedziska, jako że zastosowanie tej funkcji pozwala na zminimalizowanie ucisku i poprawę krążenia krwi. W krześle Xenon Net 101SL Cura standardowo zastosowano wygodne podłokietniki wykonane z miękkiego materiału, które zapewniają naturalną pozycję ułożenia nadgarstków i przedramion.

Krzesło Xenon Net 101SL Cura 66167 – podsumowanie recenzji produktu

W prezentowanym krześle wszystko działa tak, jak powinno, począwszy od profilowania podłokietników i siedziska, aż po samohamowne kółka. Zakup tego produktu należy potraktować przede wszystkim jako inwestycję w swój własny komfort podczas pracy. Biorąc pod uwagę bogactwo zastosowanych funkcji zdecydowanie może ona okazać się opłacalna.